آموزش کسب و کار، کسب درآمد اینترنتی، استخدام ، استخدامی، کنکور و موفقیت در کنکور و دانشگاه

آموزش کسب و کار,کسب درآمد,کسب درآمد از اینترنت , استخدام استخدامی کنکور موفقیت در کنکور و دانشگاه

امتحان کنکور آغاز یا پایان زندگی ؟

امتحان کنکور  آغاز یا پایان زندگی ؟

موفقیت در کنکور و یا کسب رتبه برتر در کنکور و یا قبولی در دانشگاه بزرگ و همچنین قبولی در رشته خوب و خیلی چیزهای دیگر دغدغه اکثر خانواده های ایرانی و داوطلبان کنکور هست شاید حق هم داشته باشند چون در کشور ما واقعا از کنکور، دانشگاه ، کسب رتبه برتر در کنکور و دانشگاه دولتی بت بزرگ ساختند و اگر کسی در کنکور سراسری قبوا نشود انگار دنیا برایش به پایان می رسد . سوال این است آیا واقعا کنکور و دانشگاه رفتن غایت آرزو و زندگی ماست ؟ و اگر محقق نود آینده ما نابودست؟ و سوال مهمتر اینکه قبولی یا رد شدن در کنکور بیانگر آغاز و یا پایان زندگی است؟

انتخاب رشته، دانشگاه، رشته قبول شده و حتی قبول نشدن در کنکور، همه استرس‌هایی است که ذهن کنکوری‌ها را تا اعلام نهایی اسامی پذیرفته‌شدگان مشغول می‌کند.
توصیه‌های زیر به کنکوری‌ها کمک می‌کند تا در فرصت باقی‌مانده تا اعلام نتایج و انتخاب رشته، آرامش بیشتری داشته باشند.
با کلید؛ خودتان را عذاب ندهید                                                                                                                                  
مسلما بعد از آزمون داوطلبی پیدا نمی‌شودکه نسبت به کنکور و نتیجه آن بی‌تفاوت باشد. به همین دلیل هر کسی به دنبال یافتن کلید سؤالات است تا بتواند نتیجه زحمات خود را محاسبه کند. اما توجه داشته باشید که نباید از کلید سوالات به عنوان یک وسیله برای پیدا کردن آرامش استفاده شود.
اگر فکر می‌کنید با دیدن جواب هر سؤالی که به آن پاسخ اشتباه داده‌اید یک فشار عصبی به شما وارد می‌شود، چک کردن جواب‌ها از روی کلید را فرموش کنید.
این نکته را به یاد داشته باشید که قرار نیست شما به همه سؤالات کنکور پاسخ درست بدهید.
 تقسیم‌بندی کنکوری‌ها                                                                                                                                        
طبیعتا میزان حساسیت همه کنکوری‌ها به نتیجه کنکور یکسان نیست. روی همین حساب، داوطلبان معمولا بعد از کنکور به سه دسته تقسیم می‌شوند. گروه اولی شامل کسانی است که به موفقیت خودشان در کنکور مطمئن هستند. آنها داوطلبانی هستند که طبق یک برنامه‌ریزی دقیق و حساب‌شده مطالعه کرده و با آمادگی بالا در آزمون شرکت کرده‌اند و صددرصد به عملکرد خود ایمان دارند.
گروه دوم داوطلبانی هستندکه درباره نتیجه کنکورشان دچار تردید هستند یعنی نه می‌توانند بگویند حتماً قبول می‌شوند و نه می‌توانند بگویند حتماً مردود می‌شوند. این داوطلبان برای دیدن نتیجه کارشان چاره‌ای به جز صبوری کردن تا اعلام نهایی نتیجه کنکور ندارند.
اما گروه سوم افرادی هستند که اطمینان دارند در این آزمون موفق نمی‌شوند. این افراد برای شرکت در آزمون به مطالعه در چند هفته آخر بسنده کرده و از همان ابتدا به‌صورت آزمایشی در این امتحان شرکت کرده‌اند و چندان به دنبال کسب نتیجه نیستند.

برای انتخاب رشته آماده شوید                                                                                                                                    
درباره نتیجه آزمون هر طور که فکر می‌‌کنید، حدود یک هفته بعد از آزمون دیگر به مسائل مرتبط با این امتحان پر از حساسیت اهمیت ندهید. این یک هفته را صرف هر چیزی که به شما آرامش می‌دهد کنید. اما استراحت کردن را معطوف به همان یک هفته کنید و بعد به طور جدی درباره انتخاب رشته تحقیق کنید. اگر تا امروز تصمیم جدی درباره رشته مورد علاقه‌تان نگرفته‌اید، در فرصت باقی‌مانده تا اعلام نتایج اولیه، درباره این موضوع فکر کنید و حتی درباره تردیدهایتان با مشاوران صحبت کنید.
ناامید نباشید                                                                                                                                              
در این روزها به هیچ وجه به مسائل منفی فکر نکنید. اما اگر مطمئن هستید که امتحانتان را به مراتب پایین‌تر از سطح توانایی‌تان داده‌اید، ناامید نباشید. شما می‌توانید حضور در کنکور امسال را یک تجربه مفید برای سا‌ل بعد بدانید. فراموش نکنید با حضور در کنکور امسال یک گام جلو افتاده‌اید و سال بعد بدون استرس و ترس از فضای کنکور، سر جلسه امتحان حاضر می‌شوید.
سختی‌های سال گذشته را جبران کنید                                                                                                                             
مسلما در طول یک سال گذشته از بسیاری تفریحات خودتان زده‌اید و وقت مهمانی رفتن‌ و گشت و گذار را صرف درس خواندن کرده‌اید. این یک هفته زمان مناسبی برای سر زدن به دوستان و آشنایان به خصوص بزرگ‌ترهای فامیل است. گوشه‌گیری و تنهایی‌های این یک سال را فراموش کنید و بیشتر در جمع حاضر شوید.
کنکور پایان زندگی نیست                                                                                                                                      
در این مدت تمام تلاشتان را برای دور کردن انرژی‌های منفی از خودتان انجام دهید. این را بدانید که فکر‌های منفی تاثیر بدی بر روح‌ و روان شما خواهند گذاشت.
برای همه شما چه قبول شدگان و چه آنهایی که امسال از ورود به دانشگاه باز می‌مانند، روزهای مهمی در انتظار است. بنابراین به برنامه‌های مهم زندگی و موفقیت‌های بزرگ در زندگی فکر کنید و بدانید در کنکور به اندازه‌ای نتیجه می‌گیرید که برای آن تلاش کرده‌اید. فراموش نکنید کنکور پایان زندگی نیست و موفقیت‌ها در آینده نزدیک انتظار رسیدن شما به آنها را می‌کشند.

کنکور . کسب رتبه کنکور .انتخاب رشته . اعلام نتایج پذیرفته شدگان کنکور . قبولی در دانشگاه  قبول نشدن در کنکور  موفقیت‌های بزرگ در زندگی


مطالب مشابه کنکور:

کنکور در ایران

مشکلات کنکور و عدم موفقیت در کنکور

رازهای موفقیت در کنکور و آزمون دانشگاه سراسری

موفقیت در کنکور سراسری

تاریخ ارسال: شنبه 20 آبان 1396 ساعت 18:48 | نویسنده: کسب و کار | چاپ مطلب
نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد